DARPA уклала контракт з Northrop Grumman на розробку концепції місячної залізниці у рамках дослідження можливостей місячної архітектури (LunA-10).

Хоча багато людей думають, що Місяць маленький, насправді це дуже велике місце із площею поверхні, еквівалентної площі Африки. На такому просторі навіть обмежена присутність вимагатиме якоїсь транспортної системи, яка зв’язує різні аванпости.

Залізниці, будь то гусеничні або використовують системи магнітної підвіски, мають велике значення. Крім своєї логістичної цінності, вони є способом вирішення однієї з головних проблем Місяця – пилу. Місячний пил надзвичайно абразивний і корозійний. Через повну відсутність води статична електрика пилу змушує її прилипати до скафандр і обладнання, скорочуючи їх термін служби. Подорож поїздом значно скоротить контакт між людьми та пилом.

Ще одне міркування – сліди. Місячні багги, напевно, будуть використовуватися, але вони рвуть місячну поверхню. На Землі залишені сліди швидко зникнуть через дощ та ерозію. На Місяці вони залишаються недоторканими мільярди років. Хоча з естетичних міркувань було б добре звести такий збиток до мінімуму.

Перед Northrop Grumman стоїть завдання визначити інтерфейси та ресурси, необхідні для будівництва місячної залізничної мережі, скласти критичний список прогнозованих витрат, технологічних та логістичних ризиків, розробити прототипи для концептуального проектування та архітектури, а також вирішити, як побудувати залізницю за допомогою роботів, а також про те, як вирішувати проблеми планування залізничної лінії, будівництва її фундаменту, прокладання шляхів, а також поточні питання, такі як огляд, технічне обслуговування та ремонт.

Джерело

Від tatuanaru