Одноразовий пластик є одним із найбільших факторів, що сприяють забрудненню океану – він становить понад 50% проблеми пластикових відходів. Дизайнер Пат Мангулабнан знайшов альтернативу. Він розробив інноваційну упаковку із переробленого листя ананасів, яка до того ж має здатність проростати після компостування.

Упаковку Sprout можна сміливо додати до списку стійких рішень. Це екологічно чистий продукт, який сприяє розповсюдженню вирощування місцевих рослин.

Дизайн упаковки інтерактивний — замість того, щоб викинути, можна спостерігати за проростанням насіння. Таким чином, життєвий цикл Sprout не закінчується відразу після споживання запакованого продукту.

Насіння кожної рослини було відібрано після інтенсивних досліджень. Розробники залишили те, яке буде неінвазивним і легко займе своє місце у структурі матеріалу упаковки.

Мангулабнан називає цей матеріал pinyapel. По суті, це папір, виготовлений з залишків листя ананаса. Його винайдення стало результатом ініціативи, яку очолив Центр дизайну на Філіппінах, щоб дати стимул розвитку місцевим громадам на основі існуючих там ресурсів.

Для друку на упаковці використовується органічне соєве чорнило. Харчова обгортка продукту всередині упаковки виготовляється з крохмалю.

Загалом Sprout вирішує відразу кілька проблем. Основна з них – накопичення відходів на Філіппінах, які є одним з найбільших виробників ананасів у світі. Окрім того, дизайн інноваційної упаковки дає споживачам відчуття задоволення від того, що вони беруть на себе відповідальність за довколишнє середовище.

Джерело

Від tatuanaru