Студенти фінського університету Аалто презентували енергонезалежний одяг із вбудованими сонячними панелями. 

Сонячні панелі, вшиті між двома тканинами, працюють від штучного та природного освітлення. Від такого одягу можна заряджати гаджети.

Над створенням енергнезалежного одягу спільно працювали фізики та дизайнери. Завдяки унікальній структурі тканини волокна не заважають променям світла і маскують сонячні панелі. На думку розробників, окрім спеціалізованого, з такої тканини можна робити спортивний та повсякденний одяг.

Створені куртки мають два види сонячних елементів, для уловлювання світла на вулиці та приміщенні, їх можна прати.

“Наше дослідження все ще продовжується, але результати хороші. Осередки ламіновані між двома тканинами з водонепроникною пластиковою плівкою з термопласту з обох боків. Це запобігає проникненню води в комірку. Крім того, тканина захищає панелі від механічних впливів у пральній машині. У ході випробувань маленькі жорсткі осередки витримали 50 прань у пральній машині із програмою 40°C. Результати з гнучкими осередками також хороші,” — зазначено у повідомленні.

Такі сонячні панелі можна використовувати для заряджання електронних датчиків, вбудованих в одяг, які вимірюють стан довкілля (наприклад, температуру, вологість, висоту) або користувача (наприклад, лічильник кроків). На думку експертів це підвищить безпеку праці.

Джерело

Від tatuanaru