Інженери з Університету Ватерлоо розробили інноваційний метод програмування роботів, які допомагають людям з деменцією знаходити загублені предмети, такі як ліки, окуляри або телефони. 

Хоча першочерговою метою є підтримка саме цієї демографічної групи, така технологія має потенціал стати у пригоді кожному, хто відчував розчарування від втрати предмета і невтомних пошуків.

Інженерам вдалося використати штучний інтелект для створення нового виду штучної пам’яті. Команда дослідників почала з мобільного робота-маніпулятора Fetch, що має камеру для сприйняття навколишнього світу. Потім, використовуючи алгоритм виявлення об’єктів, вони запрограмували робота виявляти, відстежувати й зберігати в пам’яті певні об’єкти, що потрапляють в поле зору його камери, за допомогою збереженого відео. Оскільки робот спроможний відрізняти один об’єкт від іншого, він може записувати час і дату, коли об’єкти потрапляють у поле його зору або залишають його.

Потім дослідники розробили графічний інтерфейс, що дозволяє користувачам обирати об’єкти, за якими вони хочуть стежити, і, ввівши їхні назви, шукати їх у додатку для смартфона або на комп’ютері. Після цього робот може вказати, коли й де він востаннє спостерігав конкретний об’єкт.

Тести показали, що система має високу точність. І хоча деякі люди з деменцією можуть вважати цю технологію складною, вчені кажуть, що люди, які доглядають за ними, можуть з легкістю нею користуватися.

Джерело

Від tatuanaru