Дослідник з австралійського Університету Квінсленда Павел Лієпінс розробив костюм Inxect Suit – екосистему, яка передбачає вирощування борошняних черв’яків на теплі людського тіла.

Костюм виготовлений із пластику з низьким вмістом вуглецю та має спереду куполоподібний тераріум з борошняними черв’яками. Коли власник костюму рухається, резервуар підігрівається теплом, щоб забезпечити оптимальні умови життя для черв’яків. Харчами для останніх виступає токсичний пластик.

Inxect Suit є частиною ширшого проекту Inxect. Учасники проекту планують розвивати ідеї та функціональні можливості костюма і втілювати їх у значно більших проектах.

Поєднання людей, які забезпечують умови життя для борошняних черв’яків і сторених людьми пластикових відходів, якими харчуються комахи, створює взаємовигідні симбіотичні стосунки.

«Під час розробки проекту я виявив, що борошняні черв’яки можуть їсти та перетравлювати пластик, маючи величезний потенціал для використання людиною. Кінцевим результатом став Костюм Inxect», — каже Лієпінс. – Проект був складним з точки зору розробки зручного пристрою не лише для потреб людини, але й для борошних черв’яків».

Костюм є своєрідною системою утилізації відходів і збору білка. У кінцевому результаті з черв’яків, які вирощуються у костюмі, можна створити харчові продукти, придатні для споживання людьми.

Джерело

Від tatuanaru