Вчені з Копенгагенського університету провели дослідження довівши, що протизапальні властивості кави посилюються, якщо додати до неї трохи молока. Автори дослідження зосередились на сімействі хімічних сполук, відомих як поліфеноли. Вони містяться в багатьох харчових продуктах та мають антиоксидантні дії.

Вчені дослідили взаємодію кавової та хлорогенової кислот – двох основних поліфенолів, що містяться в каві, та цистеїну – ключового білка в молоці, а також вплив цих комбінацій на імунні клітини. Результати дослідження вразили вчених – протизапальні властивості кави посилились у тандемі з молоком у два рази.

“У цьому дослідженні ми показали, що коли поліфенол вступає в реакцію з амінокислотою, його протизапальна дія посилюється”, – сказала провідна авторка дослідження Маріанна Ніссен Лунд.

Потім вчені перевірили, чи посилюються корисні властивості при змішуванні кави з молоком у побутових умовах. Результати дослідження підтвердили і це. Ба більше, цілющі властивості такого напою проявляються миттєво.

Вчені також припустили, що такі ж корисні взаємодії поліфенолів із білками відбуваються і в інших харчових комбінаціях. Наприклад, м’яса з овочами чи фруктових коктейлів із молоком.

Поки що дослідження проводилося лише на клітинах. Найближчим часом науковці планують повторити експерименти за участю тварин та людей. Також автори роботи хочуть знайти спосіб посилити протизапальні властивості поліфенолів.

Джерело

Від tatuanaru