Проект команди КПІ імені Сікорського “Акустотермометр” під керівництвом Сергя Найди, завідувача кафедри факультету електроніки є одним з переможців  Фестивалю інноваційних проєктів Sikorsky Challenge 2022. Акустотермометр може виміряти температуру на глибині до 10 см, з точністю 0,20С, і з просторовою роздільною здатністю 1 мм.

Серед сучасних методів профілактики та лікування різних захворювань важливе місце посідає новий напрям ранньої діагностики – вимірювання глибинної температури тіла людини за допомогою її власного теплового випромінювання.
Це випромінювання відбувається діапазонах:
  • надвисоких частот
  • інфрачервоного випромінювання
  • акустичного випромінювання в ультразвуковому діапазоні.
Відповідно до цього розрізняють такі методи вимірювання внутрішньої температури: інфрачервоне теплобачення, радіо- та акустотермометрію. При цьому акустотермометрія  характеризується кращою просторовою роздільною здатністю, більшою глибиною зондування, меншим загасанням, а також є простішою в технічній реалізації, що свідчить про перспективи її використання.
Проблема відсутності на ринку акустотермометра як розробленого приладу, з потрібною для цілей пасивної діагностики точністю визначення глибинної температури, стала стимулом для досліджень, що були успішно проведені на кафедрі акустичних та мультимедійних електронних систем факультету електроніки КПІ ім.Ігоря Сікорського.
В результаті досліджень команда розробила неінвазивний діагностичний прилад нового покоління –  акустотермометр, який вимірює глибинну температуру тіла людини шляхом реєстрації власного теплового акустичного випромінювання тіла, що є абсолютно безпечним для людини. За словами розробників,  аналогів цьому Акустотермометру  в світі немає.
Серед головних характеристик Акустотермометра  –  точність вимірювання 0,2°С та вимірювання температури тіла людини у реальному масштабі часу.
Медичні заклади можуть використовувати цей прилад для:
  • тривалого моніторингу немовлят з дня їх народження
  • діагностики глибинних запалень і різних видів пухлин при глибині їх залягання 2-10 см
  • термометрії головного мозку та завитки внутрішнього вуха людини
  • контролю температури під час гіпертермічної дії на злоякісні пухлини та під час фізіотерапевтичної дії.
Можливе також використання Акустотермометра в домашніх умовах для скринінгових досліджень, наприклад, онкологічних захворювань.

Від tatuanaru