У Кривому Розі Дніпропетровської області створили незвичайну електровантажівку. Її головна особливість – екологічність і низька вартість експлуатації.

Творець унікальної вантажівки інженер-розробник Віталій Бризгалов поділився історією створення проекту. Чоловік розповів, що ще з 2015 року виношував ідею створення електролітака. Однак це виявилося трудомістким і дорогим процесом, багато необхідних деталей та акумуляторні батареї дістати не вдалося. Так з’явилася нова ідея – створення електричної вантажівки, здатної конкурувати з Mercedes Sprinter та “ГАЗелями”. Роботу розпочали 2018 року.

Так компанія створила електричний транспортний засіб під назвою CoolOn. Вантажопідйомність вантажівки – 3,5 тонни, а вартість – 16 тисяч доларів. За своєю ціною та параметрами транспорт значно виграє у бензинових і дизельних вантажівок.

“Основна перевага такого транспорту – це повна його екологічність у містах. Ще одна відмінність – значно нижча вартість експлуатації. Це дві найголовніші відмінності”, – зазначив Віталій Бризгалов.

Інженер заявляє, що за допомогою вантажівки можна буде доставляти всі товари, які перевозять звичайні вантажні авто.

За словами творця, невдовзі електровантажівки CoolOn почнуть запускати в масове виробництво. Компанія вже почала отримувати заявки на транспорт із усього світу: із Франції, Швеції, Нідерландів, В’єтнаму.

“Це навіть не замовлення, це заявки, які дають нам можливість зрозуміти, що саме потрібно клієнтам. Які налаштування, які пробіги. Оскільки вантажівка модульна, вона, як конструктор Lego, складається з блоків. Щоб визначити, на що саме зосереджувати увагу насамперед, ми й збираємо ці заявки на нашому сайті”, – розповів Віталій Бризгалов.

Також інженер планує розширювати модельний ряд, змінювати розміри авто та налагодити експорт у всьому світі.

Джерело

Від tatuanaru