Українські розробники створили тепловий котел-утилізатор «Алігатор», що працює на твердих побутових відходах.

Зазначається, що цей проєкт переміг в номінації «Інфраструктура та промисловий хайтек» та отримав від програми GIST стипендію на розвиток у розмірі 5000$.

Що відомо про винахід

«Алігатор» – це водогрійний котел-утилізатор, що дозволяє екологічно утилізувати сміття та отримати дешеву теплову енергію. Він працює як на традиційному паливі (вугілля, торф, дрова), так і на горючих твердих побутових та промислових відходах (гума, пластмаса, шкіра, текстиль).

Висока температура газифікації та спалювання гарантує повну деструкцію та знезараження застосованого палива. Конструкція котла дозволяє використовувати паливо будь-якої фракції, навіть автомобільні шини відповідного діаметру. Викиди при цьому відповідають європейським нормам, зазначають у блозі стартап-школи Sikorsky Challenge.

Де можуть використовувати котел

Потенційними споживачами утилізаційного комплексу можуть бути :

  • Підприємства, які мають власні горючі відходи
  • Підприємства з великими енерговитратами
  • Енергогенеруючі підприємства
  • Громади, що зацікавлені у екологічному стані довкілля

Енергії, отриманої від спалювання відходів, вироблених мешканцями багатоквартирного будинку, вистачить для забезпечення мешканців будинку гарячою водою цілий рік за низькою ціною. Собівартість 1 КВт теплової енергії становить від 1,2 грн до 0,1 грн.

Джерело

Від tatuanaru