ITC Solid Waste Management – велика турецька компанія з утилізації сміття, вирощує у своїй теплиці насіннєву картоплю, салат, полуницю та овочі, перетворюючи звичайні побутові відходи на важливий виробничий ресурс.

Компанія ITC, яка утилізує 30% із приблизно 55 тис. тонн побутових відходів, зібраних у Туреччині, і перетворює їх на електрику й опалення, є прикладом того, як можна підвищити стійкість у сфері рослинництва та переробці сміття одночасно.

Алі Різа Онер, директор з розвитку бізнесу компанії, пояснює, що компанія надає послуги в галузі рекультивації сміттєзвалищ, експлуатації санітарних сміттєзвалищ, виробництва енергії з метану, утилізації небезпечних та медичних відходів і переробки відходів упаковок.

“На сьогодні ITC має 13 об’єктів в 11 містах Туреччини. Шість із них повністю інтегровані в безвідходну систему, а решта працюють на промисловому газі. Відходи, зібрані муніципалітетами, доставляються на наші об’єкти та піддаються механічному розділенню. Під час розкладання органічних відходів відбувається виділення газу метану, з якого отримують електричну енергію. Перероблювані матеріали, як-от пластик, папір, паковання та алюміній, пресують і відправляють на заводи з виробництва сировини. Ми виробляємо в середньому 100 МВт електроенергії на годину на наших 13 об’єктах”, – наголосила Алі Різа Онер.

Оскільки компанія має у своєму розпорядженні власну гідропонну теплицю, побудовану за вертикальним принципом в окрузі Анкари Мамак, то вдається скоротити витрати на найбільш витратний процес – опалення.

Джерело

Від tatuanaru