Місто Мадрид планує відкрити першу в Іспанії завод із виробництва зеленого водню, який буде використовувати регенеровану воду. Завод почне роботу в 2024 році на очисних спорудах Arroyo Culebro Cuenca Media Alta в Пінто. Його побудує Canal de Isabel II, водогосподарська компанія іспанської столиці.

Проєкт із початковою потужністю приблизно 80 000 кілограмів водню на рік виділяється з багатьох причин. По-перше, водень буде вироблятися з відновленої води та проходити додаткову обробку шляхом електролізу. Уряд Мадрида заявив, що це буде найбільший завод з виробництва зеленого водню в Іспанії, який буде використовувати перероблену воду.

Він також поєднає дві відновлювані технології – сонячну генерацію та когенерацію біогазу, використовуючи відходи самої очисної станції. Кисень, що утворюється під час електролізу, також покращить очищення стічних вод, покращуючи здатність об’єкта справлятися із забрудненням, створеним 1,2 мільйонами мешканців.

Запровадивши третинну очистку, Canal de Isabel II постачатиме необхідну воду до електролізера, причому 12 літрів води необхідно для виробництва 1 кілограма водню. Проєкт передбачає інвестиції в 7,3 мільйона євро (7,8 мільйона доларів США), і очікується, що він буде завершений протягом наступних 13 місяців.

Крім того, станція очищення стічних вод матиме потужність виробляти до 30 мільйонів літрів традиційної очищеної води на день. Вона використовуватиме ультрафільтраційні мембрани та зворотний осмос для зрошення зелених зон або прибирання вулиць.

Джерело

Від tatuanaru