Студенти-винахідники з КПІ Ігор Мікульонок, Олег Козленко, Оксана Співак та Павло Шехет отримали патент на електромобіль, який працюватиме на органічних рештках. 

Повідомляється, що розробка містить шасі з колесами, кузов, бортове джерело електричної енергії у вигляді двигуна внутрішнього згоряння (ДВЗ) з механічно з’єднаним із ним електрогенератором, електричний акумулятор, електродвигун, а також трансмісію для передачі моменту, що крутить, від електродвигуна на колеса.

За словами винахідників, на відміну від аналогів, їхній електромобіль внаслідок використання ДВЗ, як бортового джерела електричної енергії, суттєво спрощує як його конструкцію, так і експлуатацію. Крім цього, авто обладнане газогенератором для генерування газогенераторного газу, призначеного для живлення ДВЗ.

Газогенератор дає змогу використовувати органічне паливо: побутове сміття, сухе опале листя, фрагменти дерев і чагарників тощо. Це, на думку винахідників, суттєво підвищує енергонезалежність електромобіля.

Як зазначають винахідники, під час роботи двигуна внутрішнього згоряння електрогенератором генерується електроенергія, яка витрачається на заряджання електричного акумулятора. За необхідності руху з місця (в разі зупинки електромобіля) або продовження руху (у разі руху електромобіля) електроенергія, що накопичилася в електричному акумуляторі, витрачається на роботу приводного електродвигуна.

Джерело

Від tatuanaru