Український стартап Esper Bionics розробив протез, який пропонує цілий набір електронних функцій, роблячи його повноцінною роборукою. Винахід став одним із кращих у 2022 році й потрапив на обкладинку журналу Time.

Роборука важить лише 380 грамів, розповідають у компанії, а також випускається у чотирьох розмірах. Вона має 24 датчики, які вловлюють і обробляють м’язову активність та мозкові імпульси, щоб активувати дію в руці.

Esper Hand використовує спеціальний нейрокомп’ютерний інтерфейс (brain-computer interface) для обміну інформацією між мозком і пристроєм. В складі пристрою також є цифровий сигнальний процесор (DSP), який забезпечує обробку сигналів, передаючи дані в хмару. З часом протез починає “розуміти” шаблони рухів конкретної людини та її звички й надалі починає їх передбачати й підлаштовуватись під них.

Esper Hand уже зареєстрований в FDA (Управління з продовольства і медикаментів США). Винахід отримав дозвіл на продаж у США та співпрацю з американськими страховими компаніями.

Загалом Esper Hand складається з 288 унікальних компонентів, а саме: 142 металевих, 130 пластикових та 16 силіконових елементів. Рука виготовлена методом лиття, фрезерування та багатоструменевого термоплавкого друку (MJF).

“Використовуючи досягнення в галузі штучного інтелекту та цифрової обробки сигналів, протез руки Esper Bionics є першим хмарним роботизованим протезом на основі штучного інтелекту, який із часом стає розумнішим”, – цитує слова винахідників журнал Time.

Джерело

Від tatuanaru