Учені з США створили смарт-годинник, роботу якого забезпечує слизовик. Це найпростіший організм, який потрібно годувати та доглядати.

Смартфони, ноутбуки та смарт-годинники — наші вірні друзі 24/7. Але коли вони виходять з ладу чи з’являється нова модель, чимало з нас замінюють свій пристрій без зайвих роздумів. Електронні відходи — це категорія, що росте найшвидше: щороку утворюється 40 млн тонн.

Учені університету Чикаго Жасмін Лу та Педро Лопес запропонували незвичне роз’язання цієї проблеми. Вони створили смарт-годинник, роботу якого забезпечує електропровідний одноклітинний організм, відомий як «слизова пліснява». Це дозволяє встановити емоційний зв’язок зі смарт-годинником. Очікується, що присутність в електроніці живого організму завадить людям бездумно міняти гаджети за першим бажанням.

Годинник вимагає від свого власника-користувача регулярного харчування і догляду. Гаджет працює лише тоді, коли організм здоровий. Слизовик поміщають у вольєр на годиннику, і користувач повинен регулярно годувати його сумішшю води і вівса, щоб стимулювати його ріст. Коли організм досягає іншого боку корпусу, то утворює електричний ланцюг, який активує функцію пульсометра. Організм також входить в стан сну, коли його не годують, його можна «відродити» через дні, місяці або навіть роки.

Дослідники провели експеримент з використання своєї розробки з п’ятьма людьми. Вони носили гаджет протягом двох тижнів. У процесі виявили високий рівень прив’язаності до годинника. Деякі користувачі вважали майже за домашнього улюбленця — навіть давали ім’я.

Обговорюючи свій досвід зі смарт-годинниками, фітнес-браслетами або іншими пристроями, вони зазначали, що просто використовували їх з певною метою. З цим же гаджетом все було більше схоже на двосторонній зв’язок, бо він живий і про нього потрібно піклуватися. Люди відчували, що не можуть просто викинути годинник або покласти в шафу.

Джерело

Від tatuanaru