Група вчених під керівництвом Ченфена Пана з Китайського університету Гонконгу представила своє нове досягнення в короткому однохвилинному відео. На ньому зображена мініатюрна модель в’язниці та маленький робот, що змінює форму, який знаходиться за ґратами. Виглядає як фігурка Лего.

Робот управляється магнітами. У якийсь момент він «розчиняється» і переливається між ґратами, вибираючись із міні-тюрми. Нарешті він повертається до свого початкового стану, тобто твердого стану. Поведінка робота може нагадувати сцену з фільму «Термінатор 2: Судний день», в якій один з героїв «перетікає» через ґрати лікарні, щоб пополювати на свою жертву.

Робот виготовлено з галію, металу з низькою температурою плавлення (приблизно 30 градусів C). Після з’єднання з магнітними частинками він може змінювати свій агрегатний стан: з твердого на рідкий. Як пояснює один із дослідників, матеріал реагує на мінливе магнітне поле, тому його можна індукційно нагрівати та викликати зміну фази.

Магнітні частинки також змушують робота рухатися. Коли магніт віддаляється, температура галію падає і стає рівною температурі навколишнього середовища. Завдяки цьому робот знову перетворюється на тверде тіло. Завдяки цим унікальним властивостям мініатюрні фігурки здатні дістатися практично будь-куди.

Джерело