Вільнюс став першим європейським містом, де впровадили систему безпілотних шатлів для доставки продуктів харчування. Сервіс організувала компанія LastMile. Це перевезення вантажів на  так званій “останній милі”, тобто з магазину безпосередньо до будинку покупця.

Все працює дуже просто. Клієнт робить замовлення продуктів через мобільний додаток. Працівник служби доставки завантажує у супермаркеті IKI той чи інший товар у невеликий розвізний фургончик на електротязі. У кожному з них є три відсіки, відкрити які можна за допомогою кодового замка. Машина їде вказаним маршрутом, зупиняючись біля потрібного будинку. Покупцю залишається тільки вийти та забрати пакунки. В інноваційній доставці поки що задіяні лише три безпілотники, але їхній автопрак зростатиме.

Що ж до безпілотних шатлів, то вони розроблені компанією Clevon з Таллінна. Такі машини працюють у ряді міст Естонії та Бельгії з доставки посилок DPD та DHL Express. У 2022 році компанія також відкрила штаб-квартиру у США, у Форт-Уерті, штат Техас. Шаттл Clevon оснащено камерами (три спереду, дві з боків та одна ззаду), а також радарами ближньої та далекої дії. Під час руху в автономному режимі машину обов’язково  контролює телеоператор. Фургончик має вантажопідйомність 150 кг. Він оснащений батареєю ємністю 42 кВт.год., що забезпечує запас ходу до 80 км (5 годин роботи). Максимальна швидкість становить 50 км/год.

Джерело

Від tatuanaru