З 11 червня 2023 року китайський техногігант Tencent почав впроваджувати платіжну систему Palm Payments, яка дозволяє розплачуватися за покупки за допомогою біометричних даних долоні. 

Працюватиме нововведення на основі програмного забезпечення WeChat Pay. Спершу його протестують у Пекіні на лінії метрополітену, якою пасажирів доставляють до аеропорту китайської столиці.

Щоб сплатити за проїзд, необхідно потримати руку над спеціальним сканером. Вони розташовані на деяких турнікетах станцій метро. Платіж відбувається автоматично.

Технологія працює на основі штучного інтелекту. Він обробляє скани відбитка долонь на поверхневому рівні, а також розташування вен.

Поступово Palm Payments поширюватиметься в офісах, торгових центрах та магазинах, кампусах коледжів та ресторанах Пекіна. Лише після цього система може з’явитися в інших містах КНР.

Очікується, що розвиток розробки ретельно відстежуватиме місцева влада, оскільки вже постали питання щодо безпеки зберігання біометричних даних. Але поки що це питання не порушується, оскільки розплачуватися долонею можуть лише користувачі, які зареєструвалися та пройшли верифікацію у WeChat Pay, а також дали згоду на використання особистих даних.

Джерело

Від tatuanaru