Фінська компанія eLyly випустила дерев’яний електричний самокат… тобто снігокат.

Транспортний засіб, створений фінським винахідником Пасі Каупіненом, отримав свою назву від Lyly – довгої дерев’яної лижі, на якій фіни у давнину ковзали по снігу. У випадку eLyly деревина використовується в конструкції основного корпусу, щогли керма та керованої передньої лижі.

Електродвигун потужністю 1000 Вт повертає задню гусеницю, як у снігохода, розганяючи самокат до максимальної швидкості 25 км/год. Однієї 2,5-годинної зарядки його літієвої батареї достатньо для пробігу від 20 до 30 км, залежно від таких факторів, як вага водія, снігові умови та температура навколишнього середовища.

Максимальна вага водія становить 100 кілограмів, а вага самого снігоката – 55 кілограмів. Для порівняння: електричний велосипед для пересування по снігу (так званий фетбайк) може важити близько 30 кілограмів. Тобто у питанні практичності дерев’яний снігокат може виглядати не найкращим вибором. До того ж його ціна поки невідома.

З кермом, складеним вертикально та готовим до використання, eLyly має розміри 180 см у висоту, 120 см у довжину та 30 см у ширину. Вбудована фара допомагає райдерам бачити трасу вночі, а задні ліхтарі гарантують, що їх бачать інші райдери.

Джерело

Від tatuanaru