Завдяки сучасним технологіям вчені зуміли створити найменшу в світі платівку із записом. Вона має розмір всього 40 мікрон (0,04 мм) і на ній записаний 25-секундний фрагмент популярної різдвяної пісні Rockin’ Around The Christmas Tree.

Авторство цього в повному розумінні різдвяного дива належить групі вчених технічного університету Данії (DTU).

Щоб реалізувати свою технічну ідею, вони використовували пристрій під назвою NanoFrazor. Його особливість полягає в тому, що воно буквально по крихтах видаляє з фізичної заготовки зайві фрагменти, формуючи виріб потрібної конфігурації.

Вченим вдалося не тільки створити плоский диск із записом і зробити гравіювання в центрі, але і вирізати спіралеподібну звукову доріжку, як на звичайній вініловій платівці — і навіть змусити її звучати.

Однак колекціонерам старих платівок не слід спокушатися. За словами одного з фахівців проекту професора Петера Беггельда, щоб прослухати цей мініатюрний раритет, їм доведеться скористатися дорогим атомно-силовим мікроскопом.

Самі розробники вельми смутно уявляють, де можна використовувати їх різдвяну платівку. Одне очевидно – їм вдалося показати колосальний потенціал цієї технології, яка дозволяє швидко і при мінімальних витратах виробляти високодеталізовані наноструктури — за якими, безсумнівно, велике майбутнє.

Джерело

Від tatuanaru