Влада Сеула запустила Cheonggye Stream – перший комерційний сервіс із перевезення пасажирів автономним транспортом. Парк сервісу охоплює два електричні мікроавтобуси, кожен з яких здатний перевозити сім пасажирів.

Спершу автономні мікроавтобуси курсували кільцем протяжністю 5 кілометрів уздовж струмка Чхонгечхон у популярній у туристів розважальній зоні в центрі столиці Південної Кореї. У період запуску поїздка була безкоштовною, забронювати місце можна було мобільному застосунку.

На початку грудня сервіс поповнився третім мікроавтобусом, а в першій половині наступного року маршрут буде продовжено. У Сеулі також планують запустити в грудні безкоштовні безпілотні автобуси біля колишньої президентської резиденції “Чонг Ва Де”.

Безпілотники були створені стартапом 42dot з розробки автономних технологій, придбаним Hyundai в серпні. За словами представника стартапу, в транспортних засобах використовується система автономного водіння 4-го рівня. Проте всередині перебуватиме водій для страховки, який братиме на себе керування на жвавій ділянці маршруту.

Мікроавтобуси оснащені 12 камерами і шістьма радарними датчиками для зчитування сигналів світлофорів і відстеження в режимі реального часу транспортних засобів, що перебувають поблизу, і пішоходів.

Влада Сеула розробила дорожню карту, згідно з якою до 2026 року тут буде введено в експлуатацію понад 400 автономних автобусів і таксі, а міська інфраструктура буде підтримувати можливість руху автономного транспорту по всіх дорогах із двома і більше смугами руху.

Джерело

Від tatuanaru