Група вчених з Університету штату Огайо під керівництвом аспіранта з електротехніки та комп’ютерної інженерії Алліанни Райс розробила натільний пристрій для вимірювання розміру і обсягу м’язів в певних частинах тіла.

Він являє собою дві електричні котушки, зроблені з провідних ниток, які вшиті в тканину, що розтягується зигзагоподібним візерунком. Одна з них служить передавачем, а інша — приймачем. Важливо відзначити, що розмір петлі, утворений кожною котушкою (коли пристрій намотується на кінцівку), залежить від обсягу м’язів.

«Ми подаємо струм на передавальну котушку, що змінюється в часі, який створює магнітний потік на передавальній котушці. Потім магнітний потік індукується на приймальні котушки, і цей потік індукує напругу на приймальні котушці, яку ми можемо виміряти, — пояснює Райс. — Індукований магнітний потік залежить від площі поперечного перерізу котушок. Таким чином, у міру збільшення кола кінцівки загальний магнітний потік і напруга на приймальні котушки також будуть збільшуватися».

Дотепер пристрій тестувався на надрукованих на 3D-принтері формах для ніг, наповнених яловичим фаршем, щоб імітувати литковий м’яз людини середнього зросту. Виявилося, що він точно виявляє невеликі зміни загального розміру кінцівок і здатний вимірювати втрату м’язової маси до 51%. Як тільки інструмент допрацюють, його можна буде підключити бездротовою мережею до додатка, який буде записувати і передавати показання пацієнтів постачальникам медичних послуг.

https://cikavosti.com/proste-pristrii-poperedjaye-koli-miazi-pochinaut-atrofyvatisia/

Від tatuanaru