Робот-хірург, самостійно розроблений Китаєм, успішно провів операцію із заміни колінного суглоба у пацієнта. Це стало першим комерційним застосуванням китайського медичного робота під час хірургічної операції для людини. 
Під контролем хірургів-ортопедів робот-хірург виконав заміну суглоба 73-річному пацієнтові в Західно-китайській лікарні при Сичуаньському університеті, розташованому у провінції Сичуань (Південно-Західний Китай).

Чжоу Цзунке, професор ортопедії у вищезгаданій лікарні, сказав, що пацієнту, який страждав на біль у коліні більше десяти років, був діагностований термінальний остеоартрит колінного суглоба.

Як сказав професор, лікарі ввели дані комп’ютерної томографії пацієнта до комп’ютера для моделювання та відрепетирували хірургічні процедури на комп’ютері перед операцією за допомогою робота.

“Перевага роботизованої хірургії полягає в тому, що вона інтелектуальна і високою мірою точна в кількості, куті та товщині розрізу”, – зазначив медик.

Біль у колінному суглобі часто зустрічається у людей похилого віку, особливо у пацієнтів з остеоартрозом. Робот може допомагати хірургам в операціях на людях відповідно до різних особливостей кожного пацієнта.

Джерело

Від tatuanaru