Biel Glasses і Panasonic представили розумні окуляри для людей з вадами зору, над створенням яких обидві компанії працюють разом з 2021 року.

Biel Glasses – це стартап з Барселони, який розробляє розумні окуляри для вирішення проблем з пересуванням людей з порушеннями зору, що дозволяє значно підвищити їхню мобільність. Компанія була заснована лікарем і інженером, які хотіли знайти рішення для свого сина Біля, який народився слабозорим. Технологія Biel Glasses використовує штучний інтелект для розуміння сцени і змішану реальність, щоб адаптувати її до зору пацієнтів.

Пристрій поєднує в собі легкі VR-окуляри Panasonic з OLED-екранами 5,2K HDR і технологію Biel Glasses для людей з вадами зору. Окуляри вирішують проблеми з переміщенням користувачів, викликані поганим зором, які є найбільш серйозними при втраті периферичного зору (тунельний зір, наслідок таких захворювань, як глаукома та пігментний ретиніт). Окуляри дозволяють користувачам бачити перешкоди та інші ризики, переміщаючись безпечно самостійно.

Штучний інтелект та робототехніка використовуються для аналізу вмісту сцени, захопленого камерами та датчиками, в режимі реального часу. Окуляри виявляють перешкоди для пересування, такі як сходи, ями тощо. Потім використовується змішана реальність, щоб користувач міг їх сприймати за допомогою графічних індикацій, адаптованих до його зору.

Оптометристи налаштовують функції розумних окулярів відповідно до конкретного стану та потреб кожного пацієнта. Це допомагає оптимально налаштувати зображення до зору користувача (масштабування, адаптація до освітлення, посилення контрасту тощо).

Biel Glasses та Panasonic заявили, що збираються провести клінічні випробування для комерціалізації цього рішення.

Джерело

Від tatuanaru