Пінополістирол (EPS ) – проблемний матеріал. Хоча він дешевий і легкий, але при цьому не піддається біологічному розкладанню і його важко переробляти. Німецькі вчені розробили можливу альтернативу пінополістиролупіну з попкорну.

Дешево, просто, зручно, а головне — піна не гниє в землі століттями, як це робить синтетичний матеріал. Вперше ця ідея спала на думку професору університету Георга Августа Алірезе Харазіпур понад 10 років тому, коли він купив пакет попкорну в кінотеатрі. З того часу його команда працювала над методом використання цього матеріалу як недорогої, біорозкладаної та відновлюваної альтернативи пінополістиролу.

Виробничий процес починається з механічного подрібнення зерен кукурудзи на гранули, а потім розширення (або «вибуху») за допомогою пари під тиском. Після цього сполучний агент, отриманий з рослинного білка, змішується з розширеними гранулами й пресується в форму. Як тільки сполучна речовина затвердіє, отриманий лист, блок або інший предмет виймають з форми і все — він готовий до використання.

За даними університету, піна поглинає тепло краще, ніж пінополістирол, вона набагато менш горюча і її можна компостувати, подрібнити для повторного використання, використовувати для виробництва біогазу або навіть в якості корму для тварин.

Крім того, поряд із зернами кукурудзи при її виробництві можуть використовуватися відходи кукурудзяної промисловості, такі як биті качани.

Ліцензія на технологію нещодавно була передана німецькій компанії Bachl Group, яка буде комерціалізувати її для використання в теплоізоляції будівель. Інші можливі застосування цього матеріалу включають захисне / ізоляційне упаковування, компоненти спортивного інвентарю та легкі автомобільні деталі.

Джерело

Від tatuanaru