Сінгапурський ресторан Fico увійшов до історії кулінарії, створивши перший у світі десерт Solein, виготовлений із інгредієнтів, отриманих буквально із повітря.

Десерт почали продавати 15 червня 2023 року. В цей день їжа, виготовлена без фотосинтезу та сільського господарства, вперше стала доступною для широкої громадськості.

Новий десерт, розроблений фінською харчовою технологічною компанією Solar Foods. Основа морозива – Solein. Це революційний мікробний протеїн, який отримав схвалення регулюючих органів Сінгапуру для комерційного використання тільки у вересні минулого року.

 «Ви б ніколи не здогадалися, що це морозиво інакше, просто спробувавши його. Воно виглядає, відчувається та смакує так само, як і будь-яке інше італійське джелатто – і саме в цьому його ідея. Solein — це «Intel» харчової промисловості», — розповів головний виконавчий директор Solar Foods Шилей Чжан, повідомляється на сайті компанії Solar Foods.

Білок Solein виробляється за допомогою біопроцесу, який живить мікроби вуглекислим газом, воднем і киснем разом з невеликою кількістю поживних речовин.

Біопроцес нагадує виноробство, коли гази замінюють цукор як джерело вуглецю та енергії. Результатом є харчова сировина, яка містить 65-70% білка, 5-8% жиру, 10-15% харчових волокон і 3-5% мінеральних речовин з поживним складом, подібним до сої або водоростей.

Джерело

Від tatuanaru