Італійський стартап оголосив про “нову еру скульптури”. Компанія винайшла машину, яка майже так само добре вирізає мармурові шедеври з каррарського мармуру, як і найкращі світові майстри, зокрема знаменитий Мікеланджело.

Засновник Robotor Джакомо Массарі каже, що його машина “викладається на 99 відсотків”. Однак, за його словами, людський дотик все одно має вирішальне значення і цей один відсоток дуже важливий.

Робот-скульптор, який отримав назву “1L”, має висоту майже чотири метри й виготовлений із цинкового сплаву. Його ріжучі поверхні покриті синтетичним алмазним порошком, щоб справлятися з твердим матеріалом. Міцність апарата дозволяє утримувати й дбайливо розколювати мармурову плиту, самостійно виконуючи “роботу армії скульпторів епохи Відродження” без перерв на відпочинок та вихідних. Колись на це йшли сотні годин, а тепер – лічені дні.

На демонстрації роботи 1L для журналістівканалу CBS News, інженери показали створення скульптури Венери.

“Я думаю, що це займе близько чотирьох днів”, – сказав Массарі CBS News.

Компанія стверджує, що технологія є нічим іншим, як революцією в створенні позачасового мистецтва.

“Ми вступаємо в нову еру скульптури, яка більше не складається з битого каміння, зубил і пилу, а зі сканування, хмар точок і дизайну”, – додає Джакомо Массарі.

У певному сенсі це “фотошоп для скульптури”, який дозволяє досягти великої точності. Якщо щось пішло не так і вам не подобається дизайн скульптури, ви можете повернутися назад ще на етапі створення проєкту й виправити його на 3D-моделі. Це економить багато матеріалу, продукує менше відходів.

Джерело

Від tatuanaru