Інженери розробили портативний пристрій Bio print First Aid, за формою схожий на пістолет. Його завдання – замінити звичайні бинти в умовах невагомості.

Працює Bio print First Aid за допомогою спеціальних біочорнил, всередину яких поміщають живі клітини космонавтів. За словами розробників, звичайні бинти малоефективні в умовах невагомості.

Як пояснюють творці біопринтера, дія пристрою дуже проста. Чорнило з клітинами змішуються, в результаті чого виходить матеріал, покриття якого нагадує гіпс. Він застигає миттєво і їм можна покрити поріз або опік.

Живі клітини в складі бинта необхідні для того, щоб уникнути відторгнення матеріалу тканинами людської шкіри. Вчені відзначають, що завдяки технології рани зможуть гоїтися в кілька разів швидше, ніж при використанні звичайних засобів першої медичної допомоги.

“Бинти в космосі можуть бути доступні не завжди. Наприклад, у разі порушення поставок вантажів на МКС. Будь-яка рана, отримана в умовах невагомості, дуже небезпечна через сильну кровотечу. Наявні на борту космічної станції засоби першої медичної допомоги можуть і не врятувати астронавта”, – кажуть розробники пристрою.

Винахід уже відправили на МКС в кінці грудня 2021 року за допомогою вантажного корабля від SpaceX. Під час випробувань в умовах невагомості астронавти будуть використовувати пристрої без додавання клітин шкіри, щоб з’ясувати, наскільки міцні бинти.
Джерело

Від tatuanaru