Виробники смартфонів все частіше використовують у своїх конструкціях незнімні акумулятори, заміна яких є проблематичною навіть у сервісі. Тому варто дізнатися про кілька способів, що дозволяють зменшити кількість циклів заряджання, що позитивно відбивається на термін служби акумулятора.

Налаштування підсвічування екрана та зміна роздільної здатності

Екран – найбільший споживач електроенергії у телефоні. При 100% підсвічуваннях смартфони з ємними батареями можуть протриматися не більше 9-10 годин, а середній показник серед топових смартфонів рідко перевищує 7 годин. Це небагато, особливо коли гаджет використовується для розваги або для зйомки відео, що є одним із найенергоємніших завдань.

Для зниження витрати батареї варто в першу чергу відключити автоматичне налаштування яскравості, що підлаштовується під умови освітлення. По-друге, слід зменшити рівень підсвічування, скажімо, до 50%, а якщо умови дозволяють навіть до 20-30%. Завдяки зменшенню яскравості можна оптимально використовувати смартфон, подовжуючи час його роботи.

Ще одна річ, на яку слід звернути увагу – це роздільна здатність екрану. Багато сучасних смартфонів з метою економії енергії дозволяють перемикатися на нижчу роздільну здатність, наприклад, з FHD або QHD на HD+ або FHD відповідно. Хоча на екрані будуть відображатися елементи з меншою деталізацією, це стане великою підмогою для акумулятора.

Перейдіть в режим енергозбереження

Виробники смартфонів у програмному забезпеченні, що надаються ними, зазвичай пропонують додаткові функції, що дозволяють переводити телефон в режим зниженого енергоспоживання. Така ситуація, наприклад, з телефонами Huawei, які пропонують режим, що збільшує час роботи до 150%.

У режимі енергозбереження відключаються всі підключення до мережі та інші служби, що забезпечують бездротовий обмін даними, місцезнаходження, а також синхронізацію даних. Телефон практично відрізаний від зовнішнього світу, йому доступні лише базові функції – прийом дзвінків, ММС та СМС. Цей режим слід використовувати у випадках, коли не потрібне підключення до Інтернету.
Відключення повідомлень та дзвінка

Ще один дуже простий спосіб заощадити заряд батареї. Всі повідомлення, будь то Facebook, Messenger, Instagram або інші програми, генерують вібрації та/або звуки, які витрачають заряд батареї. Те саме стосується і мелодії вхідного виклику або MMS/SMS. Якщо не очікується важливе повідомлення або телефонний дзвінок, можна спокійно перевести телефон у беззвучний режим.

Режим польоту

Режим польоту корисний, якщо користувач хоче повністю відключити стільниковий зв’язок. Навіть коли телефон спить, він час від часу зв’язується з базовою станцією, щоб оновити інформацію, доступну користувачеві. Якщо подивитись деталі рівня сигналу, можна виявити параметри, які оновлюються циклічно.

Залежно від частоти оновлення, вся процедура за ніч може споживати до 2-3% батареї. Якщо вхідні дзвінки та повідомлення не плануються, можна перевести пристрій у режим польоту, який заощадить цінні відсотки батареї.

Оптимізація програм, що працюють у фоновому режимі

Один із тих способів, який можна легко реалізувати. На початку варто проаналізувати програми, що знаходяться в автозапуску, і вимкнути автоматичний запуск програм, робота яких у фоновому режимі зовсім не потрібна. Такою програмою може бути, наприклад, програма мобільного оператора, яка дозволяє швидко поповнити рахунок або змінити налаштування послуги. Іноді рекомендується вимикати всі програми та перезавантажувати пристрій.

Джерело

Від tatuanaru