Європейська аерокосмічна компанія Airbus представила електричне літаюче таксі Airbus eVTOL. Авіаційний гігант вважає, що прототип буде ідеальним для авіаперельотів у містах і передмістях.

Незвичний транспортний засіб має розмах крил 12 метрів. Зазначається, що його фіксовані крила та V-подібне хвостове оперення були розроблені з урахуванням тихого польоту. Така форма також дозволить електротаксі розвивати крейсерську швидкість у 120 км/год.

Вісім електричних пропелерів допомагають прототипу піднятися вертикально над землею та рухатися горизонтально в повітрі. В Airbus націлені на дальність польоту у 80 км. Компанія також зазначає, що співпрацює зі своїми авіакомпаніями-партнерами, щоб забезпечити їх практичність. Аеротаксі розраховане на одного пілота та трьох пасажирів, які сидять в задній частині кабіни.

“Випуск CityAirbus NextGen є важливим і дуже реальним кроком, який ми робимо на шляху до вдосконаленої повітряної мобільності та нашого майбутнього продукту та ринку”, – сказав Балкіз Саріхан, керівник відділу міської мобільності Airbus.

Джерело

Від tatuanaru