Часом власники ноутбуків зі здивуванням починають помічати, як автономний режим всього після року експлуатації падає мало не наполовину. Це вважається серйозною проблемою, оскільки ноутбуки прийнято купувати для одного – для автономної роботи поза домом або офісом. Але якщо вжити енергійних і правильних заходів, то ресурс експлуатації батареї комп’ютера можна значно підвищити. Але як це зробити?

Тренування батареї

Особливу увагу потрібно приділити новому ноутбуку, в якому ще батарея “свіжа”. Літієво-іонним батареям потрібне спеціальне тренування – потрібно поставити ноутбук на заряджання доти, доки індикатор заряду повністю не згасне. І тільки потім увімкнути комп’ютер і витратити енергію до нуля. Такий спосіб рекомендується провести не менше 2-х разів і бути впевненим, що після тренування батарейний блок прослужить довго.

Температурний фактор

У літню пору спека може досягати пікових значень. Якщо вийти на вулицю з повністю зарядженою батареєю, то її ємність за спеки вище 40°C може підскочити до 120%, а це призведе до одного – літієво-іонні осередки почнуть зношуватися, а батарейний блок потребуватиме швидкої заміни. Якщо на вулиці фіксується сильна спека, то рекомендується скористатися такою технологією – зарядити батарею до 80% і бути впевненим, що в умовах сильної спеки загальна ємність не перевищуватиме 100%. І батарея буде вірою і правдою служити кілька років.

Використання батареї після морозу

Більшість користувачів часто роблять одну помилку – вносять ноутбук з морозу і одразу його вмикають. Тут потрібно враховувати ефект роси, який негативно позначиться не тільки на АКБ, але також і ключових частинах комп’ютера. Слід почекати 10-15 хвилин, поки техніка прогріється до кімнатної температури, і тільки потім вмикати.

Що вибрати: реставрацію батареї чи новий акумуляторний блок?

Якщо батарея сильно зношена, то її можна відправити на реставрацію майстру. Міняти власними силами вбудовані акумулятори – не завжди доречно. Можна помилитися на вольтаж і весь блок вийде з ладу. Є й інше рішення – придбання нового акумуляторного блока у фірмовому магазині. Зараз АКБ для ноутбуків коштують відносно недорого і дають змогу впевнено працювати в автономному режимі до 3-4 годин, що цілком достатньо для більшості користувачів.

Джерело

Від tatuanaru