Дослідники з Університету Геріот-Ватта в Единбурзі сконструювали робота на основі штучного інтелекту, навченого вбивати настирливих тарганів смертоносним лазером. Але пристрій був створений не тільки заради помсти комахам, винахідники машини вважають, що апарат може стати недорогою, екологічно безпечною заміною токсичним інсектицидам.

Пристрій, який складається з крихітного комп’ютера, двох камер і лазера потужністю 1600 міліватів, використовує “машинний зір” для полювання на свою здобич.

Досі випробування були багатообіцяючими, однак є один суттєвий недолік, – пристрій ледве встигає за тарганами. Дослідники кажуть, що чимало елементів машини доведеться удосконалити. Наступні кроки полягають у тому, щоб навчити робота вражати конкретні частини тіла комах, зокрема, їхні черевця, щоб забезпечити їх гарантоване знищення.

Варіантів застосування робота, як стверджують творці машини, багато.

“Якщо ми говоримо про промислове або сільськогосподарське застосування, то це дуже серйозна можливість. Це дуже дешево, навіть у порівнянні з пестицидами, тому що ціни на лазер не такі високі”, – зазначив Рахматулін.

Що ж до використання в домашніх умовах, то інженери наголосили, що цього робити не варто. Вони зазначають, що не можна бути впевненим у 100% гарантії безпечності приладу, адже лазери можуть завдати суттєвої шкоди очам.
Джерело

Від tatuanaru