Компанія Google оголосила про розробку штучного інтелекту (ШІ) для ультразвукової діагностики та лікування раку. Передбачається, що він зможе виявляти рак молочної залози та визначати термін вагітності у майбутніх матерів.

Щоб втілити такий задум, Google співпрацює з кенійською некомерційною організацією Jacaranda Health для дослідження ультразвукового лікування матерів і немовлят на основі ШІ у державних лікарнях.

Крім того, компанія співпрацює з меморіальною лікарнею Chang Gung на Тайвані, щоб дослідити здатність штучного інтелекту виявляти рак молочної залози за допомогою ультразвуку. У Google вважають, що це може стати альтернативою мамографії, яка майже недоступна для регіонів з низьким рівнем ресурсів.

Компанія також співпрацює з американською Mayo Clinic, щоб дослідити роль штучного інтелекту у плануванні радіотерапії для лікування раку.

Загалом у Google сподіваються, що штучний інтелект допоможе у сфері медицини тим країнам, де бракує кваліфікованих спеціалістів.

Однак очікувати, що ШІ замінить реального лікаря найближчим часом не варто. Google попереджає, що технологія ще не готова до роботи у реальних умовах. Бот має певні прогалини, які виявили під час відповідей на медичні запитання. Це стосується точності, медичного консенсусу, міркування та упередженості.

Джерело

Від tatuanaru