Дубай готується до запуску туристичних таксі з електричним вертикальним зльотом (eVTOL). Планується, нові транспортні засоби почнуть обслуговувати гостей курорту Atlantis, The Palm вже в 2026 році.

Угоду на поставку 35 аеротаксі підписали компанія з виробництва електричних літаків Eve Holding, що належить бразильському виробнику літаків Embraer, і оператор чартерних рейсів Falcon Aviation Services, що базується в ОАЕ.

Даний проект – внесок компаній у розвиток програми міської мобільності, він повністю відповідає стратегії Smart Dubai та сприятиме перетворенню Дубая на світового лідера в галузі стійкого міського повітряного транспорту.

Компанія Eve в даний час вже отримала замовлення на виготовлення 1825 літальних апаратів та розраховує запустити перший транспортний засіб у 2026 році. Варто зазначити, що у виробництво eVTOL активно інвестують промислові гіганти Airbus та Boeing.

У грудні 2021 року в Дубаї відбулися перші випробування прототипу двомісного автомобіля Volar, що літає, створеного британською компанією Bellwether Industries. Пробні польоти пройшли успішно.

Прототип, керований дистанційно, здійснив кілька польотів зі швидкістю близько 40 км/год на висоті чотирьох метрів. Літаюча машина без коліс нагадує футуристичні автомобілі із фантастичних фільмів.

У перспективі компанія планує вивести на ринок чотиримісний літаючий автомобіль. Він літатиме зі швидкістю 217 км/год, а висота польоту сягатиме 900 метрів. Час польоту однією заряді акумуляторів передбачається до 90 хвилин.

Планується, що машина-літак надійде у продаж до 2028 року, його можна буде використовувати як приватний автомобіль або таксі.

Джерело

Від tatuanaru