Австралійська компанія 5B розробила навісну складану сонячну батарею для неймовірно швидкої та простої установки у промислових масштабах. У травні 5B показала, як швидко: команда з 10 осіб покрила площу футбольного поля масивом потужністю 1,1 МВт за один день.

Компанія заявляє, що це не тільки найшвидший масив для встановлення — його також набагато простіше складати і переміщати, ніж інші конструкції, що робить його придатним для непостійних майданчиків.

Ідея тут досить проста — 5B збирає блоки Maverick з 40-90 великих сонячних панелей на заводі. Ряди осередків закріплені на петлях з обох кінців, що дозволяє акуратно складати в транспортувальний контейнер. Їх вивозять на місце і знімають із вантажівки за допомогою вилкового навантажувача. Далі знадобиться лише команда з трьох осіб, щоб розгорнути блоки в масиви та з’єднати їх. Команда з трьох людей може розгорнути близько мегавата сонячної енергії на тиждень.

Компанія заявляє, що її східно-західне компонування забезпечує вдвічі більше енергії, ніж установка одновісного трекера для даної площі суші, і це, а також швидший та дешевший процес встановлення «підключи та працюй» призводить до зниження кінцевої вартості енергії до 20% .

Вартість самих панелей завжди була найбільшою статтею витрат на ранні сонячні батареї, тому витрати на встановлення були значно меншими у схемі речей. Це дещо змінилося, оскільки ціни на панелі знизилися — згідно зі звітом IRENA за 2019 рік, витрати на встановлення можуть змінюватись від 10% до більш ніж чверті від загальної вартості сонячної ферми.

Таким чином, масив промислового масштабу, який можна розгорнути так швидко, використовуючи так мало робітників, напевно, буде великою перевагою. 5B вже постачається по всьому світу. Його рекордне розгортання у травні було здійснено у Чилі. Компанія вже розгорнула рішення Maverick приблизно на 10 майданчиках із загальною генеруючою потужністю понад 60 МВт, а також збирається побудувати виробничо-складальний центр у Північній Америці.

Джерело

Від tatuanaru