JUA Technologies, стартап у галузі сільськогосподарських технологій, що виготовляє сушарки для сільськогосподарських культур, що працюють на сонячній енергії, отримав дворічний грант у розмірі 600 000 доларів США в рамках Фази II досліджень інновацій у малому бізнесі (SBIR) від Міністерства сільського господарства США для розробки своєї технології.

Метою проекту Фази II, під назвою «Розумний багатоцільовий сонячний пристрій для зневоднення для підвищення цінності спеціальних культур», є підтвердження концепції покращення дизайну продукту та дизайну для виробництва компанією багатоцільової сонячної сушарки під назвою Dehymeleon.

У тропічних країнах, де післязбиральні втрати плодоовочевої продукції можуть досягати 50%, зневоднення харчових продуктів з використанням сонячної енергії не тільки допоможе забезпечити безпеку харчування, але й дасть виробникам можливість збільшити свій дохід від обробки з доданою вартістю.

Cушіння фруктів і овочів, трав і спецій, а також лікарських рослин, як і раніше, відбувається з використанням примітивних методів сушіння на відкритому повітрі на циновках або тацях, які розкладають поживні речовини і знижують якість продуктів харчування.

«Незважаючи на те, що в літературі та в Інтернеті є безліч конструкцій сонячних сушарок, жодна з них не була комерціалізована або використана у великих кількостях», — сказав д-р Кляйн Е. Ілеледжі, головний виконавчий директор та співзасновник JUA Technologies, а також професор. сільськогосподарської та біологічної інженерії в Університеті Пердью.

Запропонований JUA Technologies високоефективний багатоцільовий сонячний дегідратор відповідає пріоритетам Міністерства сільського господарства США (USDA) та Національного інституту продовольства та сільського господарства за чотирма параметрами: Удосконалені методи обробки спеціальних культур для підвищення якості та харчової цінності. Дозволяє малим та середнім виробникам підвищувати цінність своїх культур та збільшувати дохід ферми. Економія енергії та зниження експлуатаційних витрат. Енергозберігаючі технології сприяють використанню відновлюваних джерел енергії та підтримують екологічну стійкість.

Грант USDA SBIR охоплюватиме чотири мети досліджень та розробок:

  • Моделювання та симуляція для оптимізації продуктивності сонячного осушувача.
  • Визначення поведінки та продуктивності осушувача та системи рекуперації тепла при різних навантаженнях сушіння.
  • Визначення польових характеристик та перевірка зусиль з моделювання фруктів, овочів, спецій та трав в Індіані та Каліфорнії.
  • Бета-прототип для виробництва.

Джерело

Від tatuanaru