Янів Шлосберг і група дослідників з Ізраїльського технологічного інституту та Ізраїльського океанографічного та лімнологічного науково-дослідного інституту розробили новий метод отримання електричного струму з морських водоростей ульва. Вченим вдалося виробити електрики в 1 000 разів більше, ніж з ціанобактерій. Це можна порівняти з тією кількістю енергії, які отримують від сонячних батарей.

«Ідея прийшла до мене одного разу, коли я пішов на пляж. У той час я вже вивчав ціанобактеріальний BPEC, і помітив на камені водорості, які були схожі на електричні шнури. Я сказав собі – оскільки вони займаються фотосинтезом, може бути, ми зможемо використовувати їх для створення електрики», — розповів вчений з Ізраїлю Янів Шлосберг.

Дослідники відзначили, що велика кількість енергії, виробленої водоростями, пов’язана з високою швидкістю фотосинтезу ульви. Крім того, морські водорості можуть створювати електрику і в темряві — завдяки процесу дихання, при якому цукри, що утворюються в процесі фотосинтезу, використовуються в якості внутрішнього джерела поживних речовин.

За словами Шлосберга, цей метод не тільки вуглецево-нейтральний, але і «вуглецево-негативний», оскільки водорості поглинають вуглець з атмосфери протягом дня, при цьому виростаючи і виділяючи кисень.

Джерело

Від tatuanaru