Вчені Університету RMIT в Австралії створили інноваційний біопластик, який відштовхує рідини та бруд, як це робить лист лотоса у дикій природі.

Мехран Гасемлу, науковець PhD RMIT та провідний автор дослідження, опублікованого в Science of the Total Environment​, говорить, що новий біопластик ідеально підходить для упаковки свіжих продуктів і їжі на винос.

«Пластикові відходи є однією з наших найбільших екологічних проблем, тому альтернативи, які ми розробляємо, повинні бути екологічно чистими та економічно ефективними, щоб мати можливість широкого використання», – ділиться Гасемлу.

Його винахід передбачає масштабне виробництво та не потребує складного обладнання.

«Ми відтворили феноменально водовідштовхувальну структуру листя лотоса, щоб отримати унікальний тип біопластика, який точно поєднує міцність і здатність до розкладання», – сказав він.

Він виготовляється з дешевої та широко доступної сировини – крохмалю та целюлози. Біопластик матиме конкурентну вартість та швидко й природним чином розкладається.

 «Ми ретельно відбирали сировину для компостування, і це знайшло відображення в результатах наших досліджень ґрунту, які показали, що наш біопластик швидко руйнується під впливом бактерій і мікробів у ґрунті», – додав винахідник.

Виготовлення біопластику не вимагає нагрівання або складної технології, тож його легко можна інтегрувати в існуючі виробничі процеси.

Джерело

От tatuanaru