Компанія Honda оголосила про створення стартапу Ashirase, Inc. в рамках програми IGNITION. Ashirase буде займатися впровадженням навігаційних вібраційних систем, які допоможуть людям з вадами зору краще орієнтуватися на вулицях.

Стартап Ashirase, Inc. очолив Wataru Chino, який має великий досвід з досліджень та розробки додатків для автоматизованого водіння. Він же став й автором ідеї вібраційного взуття.

Задум з’явився у чоловіка після того, як у його бабусі погіршився зір. Внаслідок цього жінка, не помітивши перепони під час прогулянки, впала та померла від отриманих травм.

Пристрій Ashirase

Пристрій має таку ж назву, що й стартап, який його розробляє.

Він складається з двох основних частин:

  • Устілка, яка кладеться всередину взуття.
  • Прилад, який кріпиться на взутті ззовні.

Устілки виконують роль власне вібраційної системи. Зовнішній прилад має в собі акумулятор та програмне забезпечення, яке взаємодіє із смартфоном.

Завдяки GPS-навігації пристрій здійснює навігацію у просторі. Завдяки вібраціям устілок відбувається контроль шляху: наприклад, якщо потрібно повернути направо, то вібрує права устілка. Також пристрій подає сигнал, якщо потрібно зупинитися на перехресті

У Ashirase, Inc. відзначають, що пристрій призначений для людей з ослабленим зором, а не для незрячих. Також вказується, що пристрій був розроблений, щоб доповнювати інші допоміжні пристрої, такі як тростина.

https://www.youtube.com/watch?v=q4ncTCgWKsk&t=33s

Увагу приділяли тому, щоб пристрій не відволікав користувача. Оскільки принцип роботи Ashirase базується не на звуці, власник може чути все, що відбувається навколо.

Джерело

От tatuanaru