Китайським вченим вдалося пластик на основі нового матеріалу, який можна застосовувати для виробництва електроніки. Його набагато простіше утилізувати, коли пристрій вийде з ладу і виявиться на смітнику. Однак, матеріал має свої особливості – він починає розкладатися під дією повітря і сонця відразу ж після виробництва. Зберегти його можна лише у темряві, ізолювавши від повітряного середовища.

Команда вчених з Науково-технічного університету в Хуачжуні розробила новий тип хімічного датчика – полімерну плівку, яка змінює колір у відповідь на зміну рівня кислотності. Цей процес запускається унікальною молекулярною структурою матеріалу, що містить ланцюжки мономерів, які надають йому червоний колір.

У ході експериментів вчені помітили, що червоний колір швидко блідне, а матеріал розкладається вже через кілька днів, під дією сонячних променів. Так випадковим чином вони отримали багатообіцяючий, екологічно чистий пластик.

Особливості нового матеріалу

  • Матеріал без сліду розкладається під дією сонячних променів і кисню всього за тиждень, не залишаючи після себе мікропластику.
  • Побічний продукт процесу – бурштинова кислота, яку можна використовувати повторно у фармакології або харчовій промисловості.
  • Оскільки молекулярний склад цього матеріалу зберігає стабільність тільки у темряві і при відсутності кисню, він не підійде для виготовлення пляшок або пакетів.

Однак тут вчені знайшли потенційний напрямок застосування нового матеріалу – гнучка електроніка або смартфони. В умовах ізоляції від повітря й світла такий матеріал здатний прослужити багато років.

Джерело

От tatuanaru