На озері Ейссел у Нідерландах функціонує Windpark Fryslân – найбільша у світі вітрова електростанція з прісною водою.

Windpark Fryslân потужністю 382,7 мегават (МВт) знаходиться приблизно в 6 км від узбережжя Фрізії, на півночі Нідерландів та в деяких частинах північно-західної Німеччини. Вона включає 89 вітряних турбін Siemens Gamesa потужністю 4,3 МВт.

IJssel – найбільше озеро в Нідерландах. Воно живиться кількома річками, включаючи Амстел, Рейн, Фехт та Ейссел, і закрите від Ваттового моря штучною дамбою.

Прісноводна вітрова електростанція була побудована консорціумом Zuiderzeewind голландської морської підрядної компанії Royal Van Oord та компанією Siemens Gamesa з відновлюваних джерел енергії. Компанія з відновлюваних джерел енергії Ventolines є власником та розробником вітрової електростанції.

Будівництво Windpark Fryslân почалося в 2019 році і до кінця 2021 року вітрова електростанція була повністю здана в експлуатацію. Очікується, що електростанція вироблятиме близько 1,5 ТВтч електроенергії на рік. Це близько 1,2% голландського споживання електроенергії, або достатня кількість енергії для приблизно 500 тисяч домашніх господарств у Нідерландах.

Джерело

От tatuanaru