Науковці Національного університету “Львівська політехніка” розробили новий антисептик на рослинній основі. Він є потужнішим за сучасні аналоги, але водночас – безпечнішим.

За основу антисептика взяли рослину, яку використовують в народній медицині. Також туди додали наночастинки срібла.

Доцентка кафедри технології біологічно активних сполук фармації та біотехнології НУ ЛП Роксолана Конечна розповіла, що антисептик, який розробили у виші, є сильнішим та безпечнішим за теперішні аналоги.

За основу взяли рослину Фломіс, яку також називають “залізняком колючим”. Вона росте на території центральної України. Звідти рослину привіз студент Єгор Базавлук, який також долучився до розробки антисептика. Хлопець збирав та засушував Фломіс так, як це роблять для виготовлення лікарських препаратів, щоб потім отримати екстракт.

Також до складу антисептика увійшли наночастинки срібла, які посилили його противірусну активність.

“Варто зазначити, що антибактеріальну властивість ми досліджували не тільки на музейних штамах мікроорганізмів, але і на клінічних штамах мікроорганізмів, які стійкі до дії антибактеріальних засобів. Наш розроблений склад антисептиків показує потужну антибактеріальну активність”, – зауважила доцентка.

Природний склад нового антисептика робить його нетоксичним. Тож засіб не сушить шкіру рук та загоює дрібні пошкодження.

Новий антисептик презентували на різних конкурсах. Проєкт уже отримав фінансову підтримку. Наразі науковці продовжують дослідження. Окрім цього, вони розпочали патентування свого винаходу. Науковці зазначають, що вони – відкриті до пропозицій щодо промислового виробництва.

Джерело

От tatuanaru