У Японії представили доволі незвичний інструмент для ремонту залізничного обладнання компанії JR West. Спеціальна платформа має у своєму складі робота-гуманоїда за допомогою якого будуть здійснюватися ремонтні роботи.

Компанія розраховує підвищити продуктивність та рівень безпеки, запропонувавши універсальне рішення для робіт на залізниці. Зокрема, робот здатний виконувати різноманітні завдання при роботі з обладнанням, встановленим на великій висоті та механізувати роботу, яка раніше передбачала безпосередню участь людей на об’єкті.

Новинка дозволяє виконувати детальні та інтерактивні завдання завдяки синхронізації дій робота й оператора, який керує ним, причому останній буде отримувати зворотний зв’язок, який сигналізуватиме про вагу об’єктів та певні обмеження.

Розробники повідомляють, що навчитися працювати з роботом буде досить легко. Це, наприклад, надасть можливість взаємодіяти з предметами незалежно від їх форми, а це можна використовувати під час роботи у різних ситуаціях.

В результаті очікується, що підвищення продуктивності шляхом використання схожої на робота-трансформера машини дозволить використовувати на 30% менше робітників, а також уникнути нещасних випадків, включаючи удари струмом.
Джерело

От tatuanaru