Дослідники в галузі інженерії, біохімії та медицини з Університету імені Макмастера, Канада, об’єдналися, щоб створити портативний експрес-тест. Мікрочип аналізує краплю тілесної рідини та виявляє специфічні білкові сигнатури інфекції. Пристрій розміром з USB-накопичувач підключається до смартфона.

Прототип складається з двох частин – двоканального електричного сенсорного чіпа та основного модуля обробки інформації у вигляді USB-накопичувача, в який вставляється чіп.

“Це означає, що пацієнти можуть отримати краще лікування, швидші результати й уникнути серйозних ускладнень. Це також допоможе уникнути непотрібного використання антибіотиків, що може виграти час в боротьбі зі стійкістю до протимікробних препаратів”,
– говорить один з розробників гаджета доцент кафедри інженерної фізики Університету імені Макмастера Лейла Солеймані.

На чіп наноситься краплина рідини, яка необхідна для аналізу:

  • Кров.
  • Сеча.
  • Слина.

Ферменти ДНК, які вже знаходяться на чіпі, реагують на сигнатури білків, що продукуються бактеріями, якщо припустити, що бактерії у рідині є. І чіп, і основний модуль підключені до смартфона, де спеціальний додаток інтерпретує й показує дані менш ніж за годину.

Пристрій може відрізнити штам хвороби, який можна лікувати антибіотиками від штаму, який до такого лікування стійкий. Це дозволить зробити лікування більш точним, адже тепер не потрібно буде приймати ліки, які не допомагають.

Джерело

От tatuanaru