Науковці з’ясували, що мозок собак здатен сприймати людську мову так, як це відбувається у дітей. Песики можуть чути та розуміти окремі склади й слова в людському мовленні.

Для того, щоб виокремлювати окремі слова із загального потоку мови, собаки використовують ті ж ділянки мозку, що й людина. Про це повідомили угорські дослідники.

Щоб запам’ятати окремі слова, людський мозок “витягує” з промови певні статистичні закономірності. Діти вчаться розрізняти слова, виокремлюючи їх із загального потоку мови. Мозок малюків проводить складні розрахунки та розпізнає склади, що зустрічаються найчастіше. Так дитина навчається розуміти, де закінчується одне слово та починається інше.

Відомо, що багато видів тварин обробляють людську мову за тим же механізмом, що й діти, однак досконало це явище поки не досліджене.

Вчені з Університету Етвеша Лоранда в Угорщині вирішили дізнатися, як працює мозок собак.

З’ясувалося, що собаки цілком здатні виокремлювати слова з потоку мови.

Вчені вимірювали електричну активність мозку собак за допомогою електроенцефалограми. Виявилося, що мозкові хвилі інакше реагують на ті слова, що вимовляються частіше.

Також вчені дослідили активність мозку для складів, які зустрічаються разом частіше та порівняли її з реакцією на склади, що зустрічаються разом рідше.

Виявилося, що собаки не тільки відстежують слова, а й статистику складів. Таких здібностей раніше не помічали у жодних ссавців, окрім людини.
Джерело

От tatuanaru