Американський школяр Арул Матур побачив увесь жах пожеж у Каліфорнії. Влітку 2019 року він та його сім’я ледь не втратили будинок. Саме тоді в його голові зародилася ідея створити максимально простий, дешевий та багаторазовий автоматичний вогнегасник, який можна розмістити вдома.

Fire Activated Canister Extinguisher або просто F.A.C.E. – саме так називається розробка юного винахідника. Пристрій являє собою настінну металеву каністру з повітряним клапаном зверху, манометром повітря збоку та спринклерною насадкою знизу. Каністра наповнена сумішшю води та екологічно чистого антипірена під назвою Cold Fire.

Як працює F.A.C.E.

Спочатку створюється тиск в балоні, використовуючи ручну повітряну помпу або електричний компресор. Тиск в каністрі може сягати позначки 22,6 кілограма на 1 квадратний метр, або 3,4 бара. Все, пристрій готовий до використання. Потрібно лише закріпити його там, де користувачу потрібно.

Якщо неподалік відбувається пожежа, то висока температура викликає вибух гліцеринової колби в голівці спринклера. Це дозволяє суміші під тиском вилітати з дна каністри та відхилятися від самого розпилювача, розпорошуючи суміш для гасіння вогню на площу до 1,5 метра в усіх напрямках.

Після спрацьовування F.A.C.E його можна використати повторно, наповнивши сумішшю та вставивши нову гліцеринову колбу. Це все йде в комплекті.

Джерело

От tatuanaru