Влітку більшість користувачів сучасних смартфонів турбує одна й та сама проблема – надмірне перегрівання телефону. Як результат, телефон працює повільніше, часто вимикатися або ж починає глючити.

Причини перегрівання

Зазвичай, у телефонах нагріваються три основних вузла.

Причиною перегріву того чи іншого елемента можуть стати різні фактори. Основним з них є перевантаження, що виникає через тривалу роботи в складних умовах – під час спеки, холоду тощо.

Наприклад, дисплей нагрівається через тривалу роботу на максимальній яскравості. Перегрів батареї нерідко виникає в разі заміни на іншу, яка не відповідає характеристикам і технічним вимогам.

Перевантаження процесора, що виконує складні обчислювальні операції протягом тривалого періоду часу, також викликає підвищення температури вище допустимої норми.

Проте, найпопулярніша причина перегріву –літня спека.

Як охолодити телефон

Температурний режим роботи смартфону має обмеження, що відрізняються у різних виробників. У більшості моделей верхня межа не повинен перевищувати 57° С, хоча є зразки з більш високими або низькими значеннями.

Допускати перегріву не можна, оскільки він здатний стати причиною виходу з ладу важливих елементів вашого гаджета.

Ознаки перегріву помітні відразу: телефон стає гарячим, система сигналізує про це попереджають табличками, а в складних випадках – вимкнення екрана або повне перезавантаження.

Аби привести свій телефон до нормально температури необхідно:

  • зніміть захисний чохол – вони виступають в ролі теплоізолюючої оболонки для телефону;
  • вимкніть усі непотрібні додатки, бездротовий зв’язок і зменшіть яскравість екрану – чим менше електроенергії використовує телефон, тим менше він нагрівається;
  • включіть режим економії зарядки – смартфон максимально обмежить доступ до всіх служб, автоматично зменшить яскравість екрану і споживатиме мінімум енергії;
  • покладіть пристрій в затінене місце – можете використовувати кондиціонер або вентилятор автомобіля.

Як уникнути перегрівання смартфону

В першу чергу слід використовувати оригінальні зарядні пристрої. Найчастіше використання дешевої зарядки, придбаної на китайському сайті, може призвести до перегріву пристрою.

Справа в тому, що така зарядка може заряджати телефон довше, ніж комплектний, що, звичайно, призводить до підвищення температури акумулятора.

Взагалі, намагайтеся менше заряджати смартфон у спеку. Краще це робити у вечірній або нічний час. Але вже якщо виникла така потреба, то намагайтесь розмістити смартфон десь утіні.

Уникайте потрапляння прямих сонячних променів на свій пристрій. Метал і чорне скло дуже швидко нагріваються на сонці. Намагайтеся менше фотографувати і знімати відео.

Також не слід в спекотну пору використовувати кілька застосунків одночасно. Слід ретельно контролювати кількість програм, які працюють у фоновому режимі, не оновлювати програми, і не завантажувати великі файли. Все це краще робити в прохолодному місці, при більш низьких температурах повітря.

Якщо ви вийшли з дому в спеку, то краще відключіть модуль Wi-Fi. Справа в тому, що включений параметр пошуку Wi-Fi-з’єднання змушує ваш смартфон постійно шукати доступні мережі, що теж сприяє нагріванню його компонентів.

Джерело

От tatuanaru