Німецький стартап Vibrosonic показав “слухові лінзи” на заміну підсилювачів слуху. Частина гаджета безпосередньо контактує з барабанною перетинкою.

За основу розробки взяті роботи вчених з Тюбінгенського університету та Інституту виробничої інженерії та автоматизації ім. Фраунгофера (Німеччина). Пристрій для компенсації дефектів слуху пропонує новий підхід до вирішення проблеми.

Слуховий апарат класичної конструкції підсилює і передає звук у вушний канал, в результаті чого коливання повинні пройти ще деяку відстань через слуховий прохід. Він заповнений повітрям, яке не дуже добре проводить коливання, тому інженери пішли далі та помістили вібраційний механізм цілком в порожнину вуха. Крихітний п’єзоелектричний динамік розташований прямо перед барабанною перетинкою.

Таке особливе розташування вимагає індивідуального виготовлення кожної слухової лінзи, під конкретну людину, але більше нічого складного в її конструкції немає, кажуть розробники.

У поточній версії використовується зовнішній модуль з кріпленням на вухо й акумуляторним відсіком. Надалі його планують вдосконалити, замінивши мініатюрною версією, яка буде повністю поміщатися у вухо.

Хірургічне втручання при цьому не буде потрібно, а вартість пристрою не перевищить цін на звичайні підсилювачі слуху.

Джерело

От tatuanaru