Поліетиленові пакети та бензин – одні з причин екологічних змін у світі, тому експерти часто закликають обмежити чи відмовитися від їхнього використання. Та дослідникам із США вдалося перетворити пластик на більш екологічне пальне.

Науковцям з Каліфорнійського державного політехнічного інституту вдалося створити процес, який перетворює поліетилен на речовину, схожу на дизельне паливо. Автори дослідження використовували метод каталітичного піролізу, щоб перетворити пластикові пакети на новий вид пального. Вчені пояснюють, що пластик розкладається на речовину за відсутності кисню, що більш екологічно, ніж класичне паливо. Команда взяла перероблений пластик і перетворила його на пару, використовуючи екстремальне тепло. Поєднання цього з хімічним каталізатором перетворило його на паливну речовину.

За словами автора дослідження Мінхена Лі, інноваційною частиною експерименту став каталізатор, який забезпечив розкладання пластику. Команда вчених працювала з температурами майже в 500 градусів. Каталізатор використовували у поєднанні з реактором, який може розбити пластикові пакети.

Вчені спробують оптимізувати свої методи перетворення пластику, щоб виробляти паливо з проблемного матеріалу.
Джерело

От tatuanaru