Учені Тяньцзінського університету в Китаї створили новий вид пластику на основі ДНК сперми лосося та рослинної олії. Цей пластик є найбільш екологічно чистим, піддається біологічному розкладу та легко переробляється. Також він виробляє на 97% менше викидів вуглецю, порівняно з традиційним пластиком.

«Наскільки нам відомо, представлений ДНК-пластик – найбільш екологічно стійкий з усіх наявних пластмас», – заявив автор дослідження Дайонг Ян.

Щоб створити такий пластик учені поєднали короткі нитки ДНК сперми лосося з хімічною речовиною, отриманою з рослинної олії, і отримали гелеподібну речовину, якій можна надати будь-якої форми. Потім матеріал піддали сушінню, з речовини випарувалась вода і він застиг.

Цікаво, що речі, вироблені з пластику зі сперми лосося можна легко трансформувати. Якщо певна річ вам більше не потрібна її можна переробити, зануривши у воду. Твердий пластик знову стане гелем, придатним для повторного використання. А цьому гелю можна надати іншої форми, висушити і знову отримати нову річ.

Експериментуючи, вчені уже створили із пластику чашку, шматочки пазлів і молекулу ДНК.

Використовувати такий пластик можна як упакову для техніки або будь-чого іншого, що потребує зберігання в сухому місці.

Источник

От tatuanaru