Фахівці з університетів Цінхуа, Бехайнського (Китай) і Каліфорнійського надихнулися саме цією комахою, але поліпшили його природні характеристики, створивши робота-таргана. Пристрій з поштову марку здатний витримувати вагу, в мільйон разів більшу, ніж його власна.

Новий мініатюрний робот-тарган важить менше однієї десятої грама і здатний “вижити”, коли на нього настає людина масою приблизно в 60 кілограмів. Це відрізняє його від більшості подібних розробок.

На вигляд творіння інженерів схоже на прямокутний шматок металу. Частково так і є: секрет стійкості робота до навантажень — в простоті його конструкції. Він зроблений з тонкого листа полівінілідендифториду – п’єзоелектричного матеріалу, який здатний розширюватися і стискатися під впливом змінного струму. Завдяки цьому стисненню-розширенню, а також передній нозі й еластичному полімерному шару робот і пересувається, згинаючись і штовхаючи самого себе вперед зі швидкістю 20 сантиметрів в секунду.

Він також здатний підійматися по пологих схилах, долати перешкоди з невеликих труб і навіть нести вантажі, вага яких у шість разів перевищує його власний, наприклад арахіс.

Поки пристрій прив’язаний до джерела живлення, але в майбутньому, згідно з планом, він буде працювати від крихітної батареї.

На думку інженерів, такі роботи можуть бути корисні при дослідженні малодоступних об’єктів – місць катастроф, обвалів, стихійних лих.

Джерело

От tatuanaru